... aby natychmiast otrzymać materiały wpisz się na listę

Zmniejsz koszty firmy i przenieś ją do Anglii!

Dzięki rabatom (abonament 0 zł) Twoja szczędność roczna będzie wynosić 16 200zł!

Nie licz na emeryturę z ZUS. Sam zadbaj o swoją przyszłość!

Dzięki rabatom (abonament 0 zł) Twoja szczędność roczna będzie wynosić 16 200zł!

Newsletter

Aby natychmiast otrzymać materiały dot. optymalizacji podaj swój mail i imię.

Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

Gdzie wysłać Ebooka?


A A A


mały zus - niski zus tylko z DEZI.PL

Składki ZUS cały czas rosną.
Dzięki nam uwolnisz ponad 16 000 zł na rozwój firmy, potrzeby własne lub inwestycje

Dzięki nam możesz optymalnie zarzadzać kosztami
ubezpieczeń społecznych w swojej firmie.

Jak nie płacić ZUS?- Zalety i opis OFERTY

Oferta dla Firm i Przedsiębiorców chcących zmniejszyć obciążenia związane z kosztami działalnosci gospodardczej.

 

Nasza oferta optymalizacji kosztów biznesowych i procesów kadrowo-księgowych skierowana jest do małych i średnich przedsiębiorstw dotychczas płacących składki do polskiego ZUS. Nasze  spółki zajmują się księgową obsługą Firm w Polsce i w Wielkiej Brytanii.

 

Proponowane przez nas rozwiązania przynoszą wymierne korzyści finansowe dla każdej firmy stosującej te sprawdzone i od lat wykorzystywane programy optymalizacji procesów biznesowych.

 

Jak to działa i na czym polega?

Przychodzi do nas klient , który chce zoptymalizować koszty prowadzenia swojej działalności gospodarczej. W sposób oficjalny i legalny. My w ramach miesięcznego abonamentu podsuwamy mu możliwe, legalne i skuteczne rozwiązania.

 

RODZAJE PAKIETÓW I PROPOZYCJA ROZWIĄZAŃ

 

Jeśli nie znajdziesz TUTAJ odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie skontaktuj się z nami.

 

Zakładam że Twój problem mniej więcej wygląda tak:

Jestem po kilkudziesięciu rozmowach z tzw. biurami rachunkowo-administracyjno-prawnymi pomagającymi założyć działalność w UK, czytałem jakieś informacje w internecie jakieś raporty i nic z tego nie wynika bo nadal mam mały mętlik w głowie. Obecnie mieszkam w Polsce, jestem tu zameldowany i nie mam zamiaru się przeprowadzać, tylko chce otworzyć działalność w UK ( branża e-handel, mam również zwykły handel detaliczny i hurtowy ).

Zatem, czy w mojej sytuacji ( Zycie i zameldowanie w PL ) mogę w UK założyć firmę ? Jeśli tak, to czy wystarczy tak zwane wykupienie adresu meldunkowego i adresu dla mojej działalności w UK i jestem wolny? , czy tez muszę rejestrować jakakolwiek działalność w PL na przykład oddział firmy; i wtedy pytanie gdzie się rozliczam, mniemam, ze tylko w UK (?) choć tutaj słyszałem tez rożne opinie, ze w dwóch krajach poniekąd (?).

Zacznijmy wiec od podstawowego prawa w UE ze: Podatnicy maja prawo zorganizować swój biznes w sposób pozwalający zminimalizować podatek jak to tylko możliwe.

Rejestracja spółki Limited w Wielkiej Brytanii umożliwia jej właścicielom otwarcie w Polsce jej oddziału, będącego wyodrębnionym, samodzielnie funkcjonującym podmiotem gospodarczym. Formę oddziału spółki zagranicznej reguluje Konwencja Haska z 1961 r., do której przestrzegania zobowiązały się państwa UE. Podstawową cechą takiej firmy jest brak odrębnej osobowości prawnej w Polsce. Z drugiej strony taki podmiot ma wszystkie przywileje by działać na równi z polskimi spółkami z ograniczoną odpowiedzialnością lub akcyjnymi – może aplikować o rejestrację jako płatnik VAT, zatrudniać pracowników, ubiegać się o zezwolenia i licencje, etc. Filia może dysponować majątkiem macierzystej spółki angielskiej. Oddział odprowadza podatek dochodowy od podmiotów gospodarczych w zakresie dochodów uzyskanych w Polsce.

 

Jednoosobowa działalnosc gospodarcza przekształcona w Sp z o. o – Korzysci

Zakładamy spółki Ltd i spóki zoo

 

(przedruk z naszego BLOGA - opis oferty)

W tym artykule obalę kilka mitów. Opiszę w prosty sposób fakt że małe, mikro i jednoosobowe działalności mogą być organizowane jako Sp. z o.o  czy posiadać międzynarodowe konstrukcje  i jeszcze będzie im się to opłacało.

Zabrzmiało poważnie? No tak , tylko zabrzmiało i to tylko złudzenie…cała sprawa jest dużo prostsza niż wydaje się to 90 %  przedsiębiorcom. Jednak kto by nie chciał mieć firmy pod prestiżowym adresem w Londynie i nie płacić znienawidzonego podatku  ZUS  korzystając jednocześnie z ulg od dochodów…

Weszliśmy do Unii, skorzystajmy z możliwości jakie oferuje wspólny rynek. Pamiętajcie, że Wasze decyzje są chronione przez unijne prawo. Reasumując – mamy już wybór, nie jesteśmy już skazani na polski ZUS, urząd skarbowy, polską samobójczą politykę gospodarczą, czy głodową emeryturę. Garściami korzystają z tego duże polskie i zagraniczne firmy, dlaczego Ty masz być w Unii traktowany gorzej od Czechów, Niemców czy Greków. Każdy ma takie same równe prawa. Nie dziękujcie więc Unii za to, że finansuje fontanny w miastach, ale za to, że pozwala na swobodny przepływ kapitału i usług. Mało tego, chroni Wasze prawo do tego!

Przyjęło się że ktoś kto chce otworzyć własną firmę zakłada po prostu jednoosobową działalność gospodarczą i wszystko. Nie wiem dlaczego tak jest ale ja też tak zrobiłem w 1991 r a księgowy nigdy mi nie doradził inaczej …to nic nowego, a z doświadczenia wiem że księgowi idą po najmniejszej linii oporu i nie wiele pomagają przepisując tylko słupki.

Jednoos.  dział. gosp. to po prostu jest jakiś odruch, bo nikt ( albo nie wielu Przedsiębiorców) zastanawia się  i często nie pomyśli, że może zorganizować swoja działalność jako właśnie Sp z o. o mając w ten sposób wymierne korzyści… a jeśli w dodatku jest przy tym Tania Księgowość taka jak u nas to oszczędność gwarantowana. Dla sp zoo do 50 faktur w miesiącu mieści się w 397 zł. ale za księgowość kilku FV w zwykłaj działalności gosp. zapłacisz  49 zł ( czytaj wiecej na temat Taniej Ksiegowości)

Pytaniem które się powtarza chyba najczęściej to: jaki pakiet mam wybrać?

A więc: Kto musi założyć oddział a jakie spółki mogą działać bez oddziału / Firma LTD w Anglii.

Inaczej mówiąc:  Czy każdy może otworzyć spółkę LTD w UK?
Tak, ale nie każdą działalność można prowadzić z terenu Polski, Niemiec czy Czech, mając spółkę brytyjską. Polska i Wielka Brytania należą do Unii Europejskiej. Polacy, Czesi, Węgrzy, Brytyjczycy, Niemcy …mogą swobodnie prowadzić działalność i zakładać spółki na całym rynku unijnym. Oczywiście nie ma większego znaczenia, z którego kraju Unii są Twoi klienci, mogą to być sami Czesi, Słowacy czy Polacy.  To czy można przenieść swoją działalność i uruchomić spółkę LTD (odpowiednik polskiej spółki z.o.o) zależy od kilku czynników. Generalnie można uruchomić lub przenieść dowolne firmy, które nie wymagają posiadania sklepu, stoiska czy warsztatu na terenie Polski. Mogą to być przykładowo: sklepy internetowe, firmy doradcze i konsultingowe, firmy z branży IT, graficy, designerzy, właściciele stron internetowych, twórcy …oraz pozostałe, które nie mają potrzeby rejestrowania oddziału na terenie Polski. Bez oddziału mogą działać wszelkie biznesy nie wymagające fizycznej obecności na terenie Polski. Między innymi są to firmy wykonujące usługi niematerialne (doradztwo marketing, konsulting, grafik, projektant stron www, projektant wnętrz, architekt, tłumacz itp ),  niektóre sklepy internetowe.

Dla pewności radzę skonsultować tą kwestię ze mną (proszę pisać na adres: biuro@dezi.pl).

Oczywiście jeśli się okaże, że Twoja działalność musi być prowadzona na terenie Polski to nic strasznego się nie dzieje …po prostu otworzymy dla Ciebie np.  oddział spółki brytyjskiej lub Sp zoo. w której będziesz miał udziały. Wszystkie inne firmy mogą działać jako polski oddział spółki brytyjskiej ( w tym względzie doradzamy by jako oddział założyć niezależną sp zoo.) Więc jeszcze raz:  jeżeli Twoja działalność polega na prowadzeniu sprzedażny usług niematerialnych, sprzedaży internetowej, konsultingu to Twoja droga do Optymalizacji kosztów ZUS i podatku oraz założenia własnej spółki w UK jest znacznie uproszczona.

Pisałem już o korzyściach wiele razy ale napiszę kilka podstawowych wynikających z naszej Oferty Optymalizacji Kosztów Firmy ( sama Sp. zoo):

 • brak ZUS (Sp zoo nie płacą ZUS, maja tylko obowiązek oskładkować zarobki pracowników. Same sa zwolnione ze składek)  Co to znaczy w praktyce? …wynika to że Pan Kowalski może założyć sobie Sp zoo i zatrudnić się w niej np. na stanowisku dyrektora.  Co to daje w praktyce? Daje tyle, że jeśli dyrektor jest zatrudniony na część etatu to Sp zoo płaci tylko część składki podstawowej od np 1/4 etatu.
 • Wypłaty. …ale co zrobić jeśli chcemy zarabiać więcej niż wynika to z 1/4 etatu, przecież musimy z czegoś żyć prawda? …więc kłania się tutaj Kontrakt Menedżerski.  Dlaczego KM? Dlatego, że jest to umowa o zarządzanie to możemy tutaj swobodnie wypłacać sobie pozostałą część pieniędzy jako ze kontrakt menedżerski jest zwolniony z ZUS   KM to cywilnoprawna umowa nienazwana, której przedmiotem jest powierzenie sprawowania zarządu przedsiębiorstwem osobie fizycznej lub innemu podmiotowi gospodarczemu w celu osiągnięciu zysku. Dochody z takiego kontraktu opodatkowane są podatkiem dochodowym wg skali podatkowej. (więcej na ten temat na dole artykułu)
 • Ubezpieczenie. Umowa na część etatu w sp zoo daje dyrektorowi i jego rodzinie ubezpieczenie w NFZ czyli… może w ramach odprowadzanych w odpowiedniej wysokości( ok 120 zł) składek korzystać z opieki medycznej. (Pomimo że i tak korzystamy z prywatnych wizyt u lekarza to w razie pobytu w szpitalu czy operacji mamy pokryte koszty)
 • Koszty w Sp zoo . Sp. zoo może wliczać sobie wiele rzeczy w koszty. Możemy Spółce zoo  wynająć np. pomieszczenie, komputer, narzędzia, wliczyć koszty napraw, paliwo, usługi, i nawet kąt w którym pracujemy dla Spółki i stołek na którym siedzimy tez możemy legalnie wynająć spółce… zmniejszając w ten sposób jej kwotę do opodatkowania.  W prawdzie u nas w PL kwota wolna od podatku jest niewielka to w UK spółka Ltd ma tę kwotę dziesięć razy większą- aż 8105 Funtów!  Sytuacja klaruje się w oczywisty sposób i z korzyścią dla Przedsiębiorcy jeśli Spółka Ltd ( w której Przedsiębiorca posiada np 70%, 95 % lub 100% udziałów) na podstawie umowy świadczy powiedzmy usługi marketingowe, doradztwa, najmu itp dla wspomnianej wcześniej Sp zoo. wszystko mozemy wynajc swojej spolce z o.o. tylko jesli koszt wynajmu jest K.U.P. dla spolki z o.o. to ta sama kwota jest przychodem osoby fizycznej do rozliczenia w rozliczeniu rocznym "INNE PRZYCHODY". Kwota wolna od podatku w UK to na rok podatkowy 2013-2014 kwota 9,440 GBP jednak dostepna tylko dla osob, ktore beda skladaly rozliczenie roczne (TAX RETURN) w UK czyli dla tych, ktorzy maja NIN i residential address.
 • Spółki zoo ( również  Ltd ) odpowiadają tylko do wysokości własnego majątku.

 

Korzyści wynikające z naszej Oferty Optymalizacji Kosztów Firmy ( sama Sp. Ltd):

 • Ubezpieczenie a kwota wolna od Podatku. W  UK nie ma czegoś takiego jak ZUS, który ściąga haracz nie zależnie od tego czy spółka zarabia czy ma stratę. Oczywiście są „opłaty ubezpieczeniowe” ale maja charakter podatku od dochodu. Mając na uwadze wspomnianą wcześniej kwotę wolną od podatku przedsiębiorca działający na terenie UK  do ok 40 tys zł (8105 Funtów) jest zwolniony z płacenia składek ubezp. ( „Nie płaci ZUS”). dotyczy to również dyrektorów Sp Ltd.
 • Emerytura. Będąc zatrudnionym w UK na przykład na stanowisku dyr. i posiadając NIN (to nr ubezpieczenia i Pesel w jednym)  gdzie są odprowadzane przez spółkę odpowiednie składki zgodne z przepisami  nabywasz prawa do emerytury odpowiednio do zarobków. Jeśli zarabiałeś w kwocie wolnej od podatku możesz się spodziewać najniższej emerytury nazwijmy ją „socjalnej” ( dziś nie przekracza 130 Funtów). Aby nabyc prawo do STATE PENSION (emerytura panstwowa) nalezy rocznie otrzymac wynagrodzenie na umowe o prace powyzej 5,668 GBP rocznie - laczona unijna emerytura bedzie obliczona jesli spelnimy wszystkie wymogi osiagniecia wieku emerytalnego i staz pracy w UK - mezczyzni 11 lat, kobiety 10.
 • Dywidenda 37000 Funtów możesz wypłacić sobie ze Sp Ltd jako udziałowiec dywidendę. Dywidenda do 37000 funtów (około 185 tysięcy złotych, zakładając, że 1 funt = 5 zł) nie jest w Anglii opodatkowana. Niestety jako obywatel polski musisz odprowadzić 9% podatku (konieczne jest rozliczenie w polskiej skarbówce). Przy czym należy pamiętać, iż dywidenda jest wypłacana tylko z zysku tzn. nie ma mowy o dywidendzie gdy spółka wykazuje stratę – wtedy każda wypłata jest postrzegana jako wynagrodzenie. Dywidenda 30,000 GBP nie jest opodatkowana pod warunkiem, ze Dyrektor Ltd bedzie skladal swoje Tax Return dyrektora w UK (patrz warunki wymienione wyzej), w przeciwnym wypadku wyplate dywidendy nalezy rozliczyc w rozliczeniu w Polsce w dochodach z zagranicy ( PIT-ZG ).
 • Jak często można wypłacać dywidendę? W Wielkiej Brytanii rok podatkowy zaczyna się 6 kwietnia a kończy 5 kwietnia. W tym okresie można wypłacić 37000 funtów bez podatku. Jeżeli w spółce mamy np: 2 udziałowców to każdy z nich ma prawo wypłacić 2×37000 funtów. Powyżej 37 tysięcy funtów płacimy podatek wg stawki 10%. Dywidende wyplaca sie po uzyskaniu przez spolke dochodu uprawniajacego do wyplaty dywidendy a po drugie dla kazdej spolki rok obrotowo-podatkowy jest inny. Spolka rozlicza kazde 12 miesiecy swojej dzialalnosci a wiec nie zawsze pokrywa sie to z rokiem podatkowym.
 • Kiedy spółka płaci podatek dochodowy? Podatek spółki tzw. Corporation Tax jest płacony od zysku w wysokości 20% po odliczeniu wszystkich kosztów z tym związanych (zobacz odliczenia wydatków dla dyrektorówLtd) . Kwota wolna od podatku odnosi się tylko i wyłącznie do osób fizycznych, jak dyrektor czy pracownik. Spółka nie ma oczywiście żadnej kwoty wolnej od podatku, po prostu płaci podatek (Corporation Tax) od zysku wg stawki 20%.Przykład: Roczne przychody spółki 10 000 funtów;Koszty materiałów, narzędzi ….. 500 funtów; Koszty wynagrodzenia dla dyrektora 7488 funtów; Telefon / Internet 180 funtów; Wynik z działalności to zysk w wysokości 1832 funtów, z czego mamy do zapłacenia podatku 366 funtów, czyli 20% z zysku.

Oczywiście, o tym już pisałem wcześniej ale nie zaszkodzi powtórzyć, że każdy polski przedsiębiorca może taką spółkę Ltd założyć, ale nie każda działalność może być prowadzona z Polski, w niektórych przypadkach konieczne będzie utworzenie oddziału spółki LTD lub Sp zoo ( my polecamy Sp zoo gdyż uniezależnia ten fakt obie spółki od siebie i w przeciwieństwie do oddziału, każda ze spółek może zajmować się inną działalnością). Musisz się z tym pogodzić, że niektórych biznesów nie sposób prowadzić w UK mieszkając w Polsce np. zakład fryzjerski w Poznaniu, sklep w Warszawie, zakład tapicerski czy krawiec w Krakowie etc.. Jeśli ktoś twierdzi inaczej i chce magicznie obniżyć Twój ZUS zatrudniając Ciebie „na niby” w „jakiejś” firmie w UK, to prosisz się o kłopoty. Jednak duża część Polaków ma możliwość robienia kariery na całym rynku unijnym wybierając najlepsze dostępne rozwiązania (wielo odpowiedzi na najczęstrze pytania przeczytasz zaglądając do FAQ ). Może wydać się to absurdalne, ale dzięki Unii możesz już wybrać, czy chcesz po 7,5 latach pracy przejść na emeryturę (zamiast de facto dożywotniej pracy w Polsce), czy chcesz mieć około 40 tys. zł kwoty wolnej od podatku (zamiast 3 tys. zł). Łącząc powyższe fakty czyli otwierając Sp Ltd i jednocześnie sp zoo w PL mamy swój niezależny plan ku wolności.

Prosty przykład rozliczenia i korzysci (...tak może wyglądać nasza rozmowa):

Jeśli potrzebuje  Pan/i sp zoo w PL to koszt księgowości przy ponad 70 dokumentach to 700 zł
ale że będzie miał Pan/i u nas jeszcze księgowość sp LTD -koszt 75 GBP/ mies to dam Panu/i upust na wejście.
powiedzmy 65 GBP sp Ltd i 400 zł sp zoo

Będzie  to kosztowało niespełna 750zł miesięcznie ( księgowość w UK i w PL- sp zoo i sp Ltd) a korzyści z tego tytułu to:

1050 ZUS+ 200 Ksiegowość = 1250 - 750 koszty u Nas = 500 zł korzysci
+Emerytura w UK
+kwota wolna od podatku 9440 GBP
+Dywidenda do 37 tys GBP wolna od podatku
+mozna zejść do 0 zł Naszych kosztów ksiegowych za poleconych klienta w PP. (10% na stałe za 1-go)

Zdrowotne w PL ( jeśli zatrudni się Pan na 1/4 etatu- koszt 126 zł) i w UK

Jakie koszty  w tym układzie?

na wejściu już Pan/i zyskuje 6000 zł w roku na samym ZUS do tego minimum ok 8000 zł na podatkach
+ emerytura w UK po 7,5 roku ( musiałby Pan płacić haracz extra 1000 zł przez 25 lat  do ZUS)

Po tej krótkiej lekturze koniecznie zapraszam jeszcze raz do FAQ gdzie jest więcej odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Czasem klienci pytają mnie o podatek w PL od dochodu z tyt zatrudnienia w UK – dlaczego nie płacimy go tutaj od kwoty  zarobionej w kwocie wolnej od podatku w UK? .

…Bo od 2009 roku mamy podpisaną umowę z UK o braku podwójnego opodatkowania. Metoda wyłączenia z progresją oznacza, że w Polsce wyłącza się z podstawy opodatkowania dochody uzyskane za granicą – zwolnione na podstawie umów o unikaniu podwójnego opodatkowania. Jednak dla ustalenia stawki podatku od pozostałych dochodów – podlegających opodatkowaniu w Polsce – stosuje się stawkę opodatkowania właściwą dla całego dochodu….(tak stanowią umowy np. zawarte z: Niemcami, Francją, Hiszpanią,Włochami, Norwegią, Grecją, Wielką Brytanią, Irlandią, Austrią, Albanią, Cyprem). Wiecej na ten temat opodatkowania dochodów z zagranicy

Piszc ten artykuł a w zasadzie opis oferty zdawałem sobie sprawę, że większość z Was będzie zszokowana. Bo czyż można wyobrazić sobie, że:

 • kwota wolna od podatku wynosi ponad 40 tys. zł (w Polsce 3 tys. zł), czyli wypłacając 3 tys. zł miesięcznie pensji nie płaci się ani podatku, ani angielskiego ZUSu, ale ma się prawo do wszelkich świadczeń zdrowotnych,
 • angielski ZUS płacony procentowo od nadwyżki powyżej 3 tysięcy złotych miesięcznie (żeby płacić tyle co w Polsce trzeba zarabiać około 11 tysięcy zł miesięcznie na rękę), Ważne: Samo zatrudnienie nie daje gwaracji leczenia darmowego z NHS - zeby sie moc leczyc trzeba sie do NHS zarejestrowac, rejestrujac sie w NHS nie pyta sie nas nikt czy pracujemy, gdzie i ile zarabiamy, tyulko pytaja sie o NIN i adres zamieszkania - tylko posiadajac NIN i residential address mozemy sie zarejestrowac w NHS czyli korzystac z brytyjskiego systemu darmowej opieki zdrowotnej oraz wyrobic sobie karte EHIC, ktora nie jest honorowana przez wszystkie kraje wspolnot.
 • koszt prowadzenie księgowości spółki w dezi.pl Jest uzależniony od ilości faktur i wybranego pakietu usług i jest ruchomy,
 • podatek VAT płacony jest w miesiącu faktycznego pojawienia się pieniędzy na koncie (data na fakturze nie ma w tym przypadku znaczenia), podatek (Corporation Tax) liczony jest tak jak w Polsce, czyli na podstawie daty z faktury. Z punktu widzenia podatku VAT  podatek należny od WNT staje się jednocześnie w tym samym już miesiącu podatkiem naliczonym i w deklaracji VA-T7 podatnik wychodzi „na zero”, nic nie musi odprowadzać do urzędu. przy wyborze metody kasowej faktycznie tak sie VAT placi ale odliczyc go rowniez mozna tylko w momencie calkowitego zaplacenia za fakture zakupu, w przypadku wyboru innych schematow rozliczania VATu zasady sa takie jak w Polsce ( więcej na ten temat ). istnieja bardzo duze problemy z rejestracja do VAT - dobrowolna rejestracja jest prawie niemozliwa. CT- liczony jest za rok obrachunkowy spolki
 • brytyjska emerytura już po 7,5 latach pracy, ( obowiązkowy wiek emerytalny 65 lat) ubezpieczenie zdrowotne Twoje i rodziny w całej Europie (Pełną opiekę medyczną w Polsce otrzymuje się po otrzymaniu druków E-106 i E-109 – po około miesiącu od otrzymania NIN.ale liczy się również środek życia stąd proponowana Sp zoo i 1/4 etatu)
 • …a do tego urząd skarbowy, który działa tak jakby go nie było, pełna obsługa przez internet, niezmienność przepisów. Wielka Brytania nie bez powodu uznawana jest za jeden z najbardziej przyjaznych krajów do prowadzenia działalności. W odróżnieniu od polskiego systemu podatkowego brytyjski nie obciąża podatkami osób, które zarabiają do 3 tysięcy zł miesięcznie, słusznie zakładając, że pozostawiając te niewielkie pieniądze w kieszeni podatnika pozwala na jego dalszy rozwój. Jesli przestrzegasz litery prawa i spelniasz wszystkie nalozone przez przepisy obowiazki w odpowiednich terminach to z urzedem masz kontakt online lub w sporadycznych przypadkach przez telefon.

Właściwie nie ma sensu porównywać polskiego i brytyjskiego systemu podatkowego czy ubezpieczeniowego, to zupełnie inne światy, inne cywilizacje i inna kultura. Konkluzja jest dość smutna – poznając brytyjski system podatkowy już nigdy nie zaakceptujesz tego co się dzieje w Polsce. Jak to ktoś fajnie napisał na jednym z forum, polski zus czy skarbówki działają na zasadzie „dorwać go”, natomiast brytyjskie na zasadzie „pomagać”, jak sami widzicie filozofie nie do pogodzenia. Mamy oczywiście nadzieję, że polski system upodobni się do systemów zachodnich, w związku z wejściem do Unii jest to proces nieuniknionym

 

Więcej na temat Kontraktu Menedżerskiego w Sp zoo

Przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą ma obowiązek płacić podatki w tym ZUS.  Sp zoo jest zwolniona z ZUS ale istotną sprawą jest podatek CIT i PIT. W Sp zoo od wypłat dla Menedżerów i Dyr w nie odprowadzamy go drugi raz ( ale tylko od kontr. menedżerskiego)…

Członkowie zarządów otrzymują najczęściej bardzo wysokie wynagrodzenia, Wielu członków zarządu próbuje więc obejść te przepisy (nakazujące opodatkowanie na zasadach ogólnych sięgałoby 40%) poprzez świadczenie usług na podstawie kontraktu menadżerskiego w ramach działalności gospodarczej, łącznie z wybraniem opodatkowania podatkiem liniowym 19%.  Pozwalałoby to znacznie zmniejszyć wysokość zobowiązań podatkowych członków zarządów.

Art. 13 pkt 9) ustawy o PIT stanowi, że za przychody z działalności wykonywanej osobiście uważa się także „przychody uzyskane na podstawie umów o zarządzenie przedsiębiorstwem, kontraktów menadżerskich lub umów o podobnym charakterze, w tym przychody z tego rodzaju umów zawieranych w ramach prowadzonej przez podatnika pozarolniczej działalności gospodarczej”. Powyższe brzmienie przepisu wydaje się nie pozostawiać w przedmiotowej kwestii żadnych wątpliwości. Świadczenie usług zarządczych zawsze będzie bowiem klasyfikowane za działalność wykonywaną osobiście a nie za pozarolniczą działalność gospodarczą, a tylko taka działalność może być opodatkowana podatkiem liniowym.

Tutaj przeczytasz więcej na temat Kontraktów Menedżerskich

 

Przejdź do wypełnienia Kwestionariusza Zgłoszeniowego (Rejestracja)


na podstawie m inn: pit.pl; podatki.biz; eporady24.pl; is.waw.pl; lexpedia.pl; bankier.pl

Interpretacje pawelkurnik.pl i dezi.pl obejmują tezy i informacje z wybranych interpretacji urzędów, izb skarbowych i portali zamieszczonych w internecie. Publikacja ta nie stanowią porady podatkowej czy prawnej i jest wyłącznie odzwierciedleniem stanu faktycznego przedstawionego przez pit.pl; podatki.biz; eporady24.pl; is.waw.pl; lexpedia.pl; bankier.pl i stanu prawnego obowiązującego w dacie zaistnienia opisanych przez te portale przepisów.

ZALETY:

Firma Ltd. w Wielkiej Brytanii – Oddział w Polsce

 • Niskie koszty przy tworzeniu oddziału w porównaniu do kosztów rejestracji nowej spółki (brak obowiązku wnoszenia kapitału zakładowego jak ma to miejsce przy spółce z o.o. lub spółce akcyjnej)
 • Brak osobowości prawnej zwalnia z obowiązku przestrzegania rygoru przepisów prawa polskich spółek handlowych
 • Możliwość wykorzystania angielskiej formy organizacyjnej w polskim podmiocie gospodarczym
 • Zachowanie ciągłości i tożsamości prawnej
 • Prestiżowy wizerunek istnienia grupy i wkładu kapitału zagranicznego
 • Obowiązek prowadzenia księgowości zgodnie z polskimi przepisami o rachunkowości

To jeszcze nie wszystko:

Podjecie decyzji spółki w Anglii będzie łatwiejsze, gdy będziesz wiedział, ze jako dyrektor i/lub udziałowiec spółki:

 • nie musisz wnosić żadnego kapitału do spółki w UK,
 • nie musisz opłacać wysokich składek ZUS w Polsce,
 • podatnik VAT, we wspólnocie wychodzi „na zero” i nic nie musi VAT-u odprowadzać do urzędu. VAT staje się jednocześnie w tym samym już miesiącu podatkiem naliczonym.
 • możesz zatrudnić się we własnej spółce UK, wypłacając sobie wynagrodzenie w granicach wysokiej kwoty wolnej od podatku,
 • będziesz mógł wypłacić wysoka dywidendę nie płacąc podatku,
 • spółka pierwszy podatek zapłaci po 20 miesiącach od jej założenia,
 • nie musisz przyjeżdżać do Anglii aby założyć spółkę,
 • Twoja spółka może mieć rachunek bankowy w polskim banku,
 • Kwota wolna od podatku to w zależności ok 6,6 tys Funtów czyli ponad 35 tys zł
 • Na VAT przechodzisz dopiero kiedy przekroczysz 78 tys Funtów. Chyba że wcześniej złożysz deklarację.

 

Kto musi założyć oddział a jakie spółki mogą działać bez oddziału / Firma LTD w Anglii.

Bez oddziału mogą działać wszelkie biznesy nie wymagające fizycznej obecności na terenie Polski. Między innymi są to firmy wykonujące usługi niematerialne (doradztwo marketing, konsulting), sklepy internetowe.

Wszystkie inne firmy mogą działać jako polski oddział spółki brytyjskiej.

Jeżeli Twoja działalność polega na prowadzeniu sprzedażny usług niematerialnych, sprzedaży internetowej, konsultingu to Twoja droga do Optymalizacji kosztów ZUS i podatku oraz założenia własnej spółki w UK jest znacznie uproszczona.

 

Co od nas otrzymasz w ramach abonamentu

 • Dokumentacja niezbędna od strony brytyjskiej do otworzenia oddziału w Polsce
 • Bezpłatna konsultacja
 • Sprawdzenie dostępności nazwy firmy
 • Rejestracja Ltd. online w ciągu 3 – 6 godzin – wpis do rejestru handlowego w UK
 • Rejestracja firmy Limited z danymi wskazanymi przez aplikanta
 • Deklaracja podatkowa do Urzędu Skarbowego
 • Rozliczenia podatkowe na koniec roku finansowego
 • Sprawozdanie finansowe na koniec roku finansowego
 • Przygotowanie wszystkich niezbędnych dokumentów statutowych spółki
 • Notarialna kopia dokumentów i uwierzytelnienie apostille niezbędne do otwarcia polskiego oddziału w KRS
 • Wysyłka dokumentów drogą elektroniczną i pocztową na wskazany przez klienta adres
 • obsługa w systemie CRM – czyli podgląd i elektroniczny przesył dokumentów jak i pełna księgowość. Dokumentację obserwujesz online po zalogowaniu.
 • System zniżek i rabatów który pozwala zejść z kosztami do zera zł.
 • Deklaracja podatkowa do Urzędu Skarbowego
 • Przygotowanie wszystkich niezbędnych dokumentów statutowych spółki
 • Notarialna kopia dokumentów i uwierzytelnienie apostille niezbędne do otwarcia polskiego oddziału w KRS
 • Wysyłka dokumentów drogą elektroniczną i pocztową na wskazany przez klienta adres
 • Polska wersja statutu spółki i aktu założycielskiego
 • Adres siedziby Spółki
 • Opieka nad korespondencją urzędową

 

 

Tagi:jak nie płacić ZUS, niskie składki, mały zus, optymalizacja składek, optymalizacja kosztów, mniejszy zus
 
***GETRESPONSEBLOCK2***