... aby natychmiast otrzymać materiały wpisz się na listę

Zmniejsz koszty firmy i przenieś ją do Anglii!

Dzięki rabatom (abonament 0 zł) Twoja szczędność roczna będzie wynosić 16 200zł!

Nie licz na emeryturę z ZUS. Sam zadbaj o swoją przyszłość!

Dzięki rabatom (abonament 0 zł) Twoja szczędność roczna będzie wynosić 16 200zł!

Newsletter

Aby natychmiast otrzymać materiały dot. optymalizacji podaj swój mail i imię.

Jak nie dać się okradać i zadbać o przyszłość?

Gdzie wysłać Ebooka?


A A A


mały zus - niski zus tylko z DEZI.PL

Składki ZUS cały czas rosną.
Dzięki nam uwolnisz ponad 16 000 zł na rozwój firmy, potrzeby własne lub inwestycje

Dzięki nam możesz optymalnie zarzadzać kosztami
ubezpieczeń społecznych w swojej firmie.

Skok na kasę ZUS i nasze emerytury

Minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak chce zwiesić przekazywanie składki do Otwartych Funduszy Emerytalnych na dwa, trzy lata. Ubezpieczeni mogliby także zdecydować, czy chcą, aby część ich składki trafiała do OFE, czy wolą emeryturę w całości wypłacaną przez ZUS.

Propozycjami już zajęła się działająca przy premierze Rada Gospodarcza, możliwe, że w przyszłym tygodniu temat będzie omawiany podczas posiedzenia rządu.

Jolanta Fedak powiedziała, że danie wyboru osobom pracującym pomiędzy emeryturą, której część będzie pochodziła z OFE, a w całości wypłacaną przez ZUS, wymusi na Funduszach większą konkurencję i troskę o powierzone im pieniądze.

klama

- Tylko indywidualna decyzja klienta jest w stanie wymusić na podmiotach rynkowych konkurencję. Innymi słowy towarzystwa będą martwiły się o warunki, które będą klientom oferowały, wtedy, gdy klienci będą mogli decydować, czy chcą korzystać z ich usług - mówi minister Fedak.

POSŁUCHAJ JOLANTY FEDAK:

Fedak: Dajmy klientom wybór


Minister pracy zwraca uwagę, że środki przekazywane do OFE jeszcze przez kilka lat nie będą wykorzystywane ma wypłatę emerytur. W związku tworzone są nadmierne rezerwy, podczas gdy finanse publiczne wymagają naprawy. Według Jolanty Fedak zasadne byłoby czasowe zawieszenie przekazywania pieniędzy do OFE.

- Rozpatrywana jest koncepcja czasowego zawieszenia przekazywania stawki do FOE, tak jak zrobiła to Estonia czy Węgry. Estonia zrobiła to na okres trzech lat. U nas byłoby to na dwa, trzy lata - mówi minister pracy.

POSŁUCHAJ JOLANTY FEDAK:

Fedak: Zawiesimy składki na dwa, trzy lata


Rocznie Polacy wpłacają do Otwartych Funduszy Emerytalnych około 24 miliardów złotych. Szefowa resortu pracy podtrzymuje też propozycję obniżenia składki przekazywanej do OFE z 7,,3 do 2 procent.

Wicepremier Waldemar Pawlak poinformował, że pomysł rządu na wzmocnienie budżetu państwa poprzez ograniczenie transferów składek do Funduszy będzie rozpatrywany na najbliższym posiedzeniu Rady Ministrów, w przyszły wtorek.

 

 

źródło: money.pl

Tagi:skladki zus, zus stawki, działalność gospodarcza, świadczenia zus, zus formularze, zus wysokość składek, zasiłki zus, wskaźniki zus, mały zus, maly zus, niski zus, niższy zus, nizszy zus, optymalizacja składek, emerytura, umowa o prace
 
***GETRESPONSEBLOCK2***